Norské outdoorové sportovní oblečení a příslušenství


Bergans of Norway

 • bergans_modre_pozadiNorská značka se stoletou tradicí, kterou v roce 1908 založil nadaný vynálezce Ole Bergan a obchodník Sverre Young. Začali s výrobou batohů, které jsou dodnes vlajkovou lodí značky, jejíž sortiment se ovšem pořádně rozrostl. Není divu, když kvalitu značky Bergans úspěšně otestoval Roald Amundsen při dobytí Jižního pólu roku 1911.

  Sogndal_Norge_v15_Schenholm-(99)V současnosti značka Bergans nabízí kompletní sortiment oblečení, spacáků, stanů, batohů, kánoí a doplňků. Bergans nabízí vybavení vhodné na lyžování, skialpinismus, turistiku i městskou módu pro všední den a volný čas. Produkty vynikají svojí originalitou, fukčností a praktičností. Kolekce Bergans dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

  Bergans vyrábí z těch nejvalitnějších dostupných materiálů. Jako jedna ze dvou značek na světě používá pro své výrobky nejmodernější membránu Dermizax NX. Všechny materiály jsou před použitím pro konkrétní výrobky pečlivě testovány a musí splňovat přísná kritéria. Na řadu svých výrobků vlastní Bergans patenty a ve svých kategoriích jsou produkty unikátní v celosvětovém měřítku (např. zádový systém batohů SPIN, kanoe Ally).

 • Chamonix, France

  105 let inovací

  Historie Bergansu, jako inovativního výrobce, se datuje od roku 1908, kdy její základy položil vynálezce ole F.Bergan, který přišel s myšlenkou batohové konstrukce během lovecké výpravy. jeho geniální vynález učinil z Bergansu předního dodavatele batohů a tuto pozici držíme již více než 100 let.

  Poháněni vášní

  Norské prostředí je jedinečné svými 2.000 m vysokými horami, které se ponořují do fjordů, ledovými tundrami, krásnými lesy i pláněmi. toto úžasné prostředí přímo vybízí k provozování mnoha aktivit. my v Bergansu jsme motivováni vášní být v přírodě a věříme, že každý by měl mít možnost si užít naši nádhernou přírodu. Bergans proto neustále pracuje na tom, aby mohl poskytnout to nejlepší vybavení pro vaše zážitky v přírodě.

  Sociální odpovědnost

  Jako velký dodavatel outdoorového vybavení se Bergans zavázal k ochraně životního prostředí. Jsme si vědomi naší sociální odpovědnosti a uvědomujeme si, že vše, co děláme, ovlivňuje životní prostředí. Bergans aktivním přístupem k řešení těchto výzev, jak uvnitř tak vně firmy, si klade za cíl chránit přírodní zdroje a přispívat k udržitelnému rozvoji.

  Zkušenosti několika generací

  Norové byli vždy aktivní sportovci. naše životní prostředí je velmi krásné, ale i mimořádně náročné. Z času na čas zažíváme extrémní chlad, spousty sněhu, silný vítr a déšť. extrémní počasí klade vysoké nároky na oboje, oblečení i vybavení. lidé zde přežívali po tisíciletí díky zděděným znalostí a zkušeností předchozích generací. stejné zkušenosti se používají jakozáklad všech výrobků Bergans. naše technologicky vyspělé materiály a neustálé zaměření na rozvoja design, dělá přežití nejen více pravděpodobným, ale také mnohem pohodlnějším.

  Bergans má dlouhou historii, na kterou jsme hrdí, během níž vyvíjel neustále nové produkty. Firma byla založena roku 1908, když Ole F. Bergan vynalezl a nechal si patentovat jako první na světě batoh s konstrukcí. Jeho nápad ”nošení” batohu a jeho stabilizaci je stále základem pro všechny dnešní moderní anatomické batohy. Náročné testování expedicemi do arktických oblastí přispělo výrazně k vývoji našich produktů. Již v roce 1912 jsme vybavovali Bergans batohy četné polární badatele včetně Roalda Amundsena, Roberta F. Scotta, Ernesta Shackletona a Wilhelma Filchnera. To vedlo k celosvětovému uznání a Bergans se stal přirozenou volbou pro řadu expedic v průběhu 20.století. Bergans představil kromě batohů také široký výběr technického oblečení a oblečení pro volný čas, stany, karimatky, spacáky a skládací kánoe Ally. Dnes je Bergans jednou z předních světových společností aktivně se podílejících na vývoji špičkového outdoorového vybavení a technického oblečení. Dodáváme četným výpravám po celém světě a napříč širokým spektrem aktivit – je to součást našeho průběžného testování a vývoje nových produktů. Bereme vážně lidi, kteří se pohybují v Outdooru! Přejeme si, abychom inspirovali stále větší počet lidí, kteří si chtějí užít naši fantastickou přírodu.

  Bergans-8

  Filozofie Bergans vždy byla a bude i nadále: ”Vytvářet vysoce kvalitní výrobky s atraktivním a funkčním designem”. My se neustále snažíme udržet svou pozici a používáme své zdroje na vývoj nových produktů a testování výrobků. Výsledkem toho je velké množství novinářských ocenění ”Nejlepší v testu“ a ocenění za design. Pro vytvoření toho nejlepšího možného řešení, využíváme velké množství odborníků z různých oblastí, kteří nám pomáhají s vývojem nových produktů. Jsou to například polárníci jako Cecilie Skog a Rune Gjeldnes. Cecilie pomohla vytvořit svoji vlastní kolekci a ”jibber” světové třídy Anders Backe byl ústřední postavou při vývoji své vlastní řady lyžařského oblečení. Při vytváření nové lovecké kolekce úzce spolupracujeme s řadou zkušených lovců z celého širokého spektra loveckých disciplín. Bergans má dlouhou tradici ve spolupráci s norskými ozbrojenými silami, vývojem speciálních výrobků pro náročné a extrémní použití. To vedlo k tomu, že naše výrobky používají speciální komanda, protiteroristické jednotky a policie v řadě zemí. Bergans má velmi moderní laboratoř, kde provádíme průběžné testování a kontrolu kvality nových materiálů před tím, než je použijeme ve výrobě.

   

  roald-amundsen

  ROALD AMUNDSEN, světově známý norský polárník, často se pohybující v Arktidě a Antarktidě, nám napsal následující: “Při mnoha příležitostech jsem měl možnost používat batohy Bergans a vždy mi posloužily mimořádně dobře.”  Roald Amundsen, Bardrud, 28. Ledna 1928

  Birkebeinere

  Birkebeiner neboli „březonozí“ (obalovali si nohy březovou kůrou) jsou příslušníky birkebeinerů, kteří v norské občanské válce r.1206 zachránili nemanželského syna krále Hakona III a umožnili mu stát se příštím králem.  Na jejich počest se dodnes běhá závod v běhu na lyžích Birkebeinerrenne. Tradiční závod z městečka Reny do lyžařského střediska Lillehammeru. Závod je dlouhý 54Km a běhá se se zátěží nejméně 3,5Kg, symbolizující malého prince.

  Inspirací se stal smyšlený obraz autora jménem Knud Bergslien, který namaloval vikingy nesoucí budoucího krále do bezpečí z nepřátelského území. V roce 1945 koupil Ole F.Bergan práva na užívání motivu obrazu, muž jemuž vděčíme nejen za pohodlné nošení batohu s konstrukcí.

 • dermizaxDermizax™ je nepromokavá, větruvzdorná membrána odvádějící vlhkost která je speciálně vyvinuta pro ochranu přede všemi druhy počasí při zachování co největšího pohodlí. Membrána Dermizax™ je hydrofilní materiál, který využívá pohybující se molekuly, na rozdíl od většiny jiných membrán, které používají technologii mikropórů. To má řadu výhod, které dělají oblečení s membránou Dermizax™ tím nejlepším na trhu z hlediska vysokého výkonu a dlouhé životnosti.

  ŽÁDNÉ PÓRY – MNOHO VÝHOD

  STÁLÁ FUNKČNOST.

  Membrána Dermizax™ nemá mikropóry, které mohou být zaneseny nečistotou a krystaly soli ze slané vody. To také zabraňuje vodě k přilnutí do pórů a rozpínání při poklesu teploty pod bod mrazu. Membrána Dermizax™ si zachovává své jedinečné funkce, i když je špinavá a je používána mnoho let.

  VÍCE NEŽ 200% PRUŽNOST!derm

  Dermizax™ membrána je velmi flexibilní. Pružnost je více než 200%. To znamená, že membránu lze natáhnout až na dvojnásobek své délky ve všech čtyřech směrech. Tím je zajištěno, že oděvy z membrány Dermizax™ jsou velmi pohodlné pro pohyb a zároveň se snižuje riziko delaminace při extrémních aktivitách.

  KOMFORT PŘEDEVŠÍM

  Membrána Dermizax™ není závislá na teplotě. Je stejně měkká a ohebná ať je teplá nebo chladná.

  REGULUJE TEPLOTU

  Pohybující se polymerní molekuly mají také schopnost pohybovat se rychleji při vysokých teplotách nebo vysokých úrovních aktivity. To znamená, že se zvyšuje prodyšnost, když se vaše tělo ohřívá a potíte se. Když je chladno a chcete zachovat teplo, polymerní molekuly se zpomalí a tepelná ztráta se snižuje na minimum.

  VYSOKÁ SCHOPNOST ODVODU VLHKOSTI

  Prodyšnost je až 30.000 g/m2/24h pro 3-vrstvou membránu Dermizax™ a až 40.000 g/m2/24h pro 2-vrstvý Dermizax™.

  ŽÁDNÉ PROSAKOVÁNÍ VODY PŘI POUŽITÍ BATOHU

  Dermizax™ nemá póry, což eliminuje problém s vodou která je protlačena membránou vlivem vnějšího zatížení.

  VODOTĚSNÝ

  Vodní sloupec, tedy hodnota nepromokavosti, je min. 20.000 mm pro materiály Dermizax™.

  NEUSTÁLÝ VÝVOJ

  Dermizax™ membrána se neustále vyvíjí, což znamená, že jsme schopni nabídnout nové a vylepšené produkty každý rok. Máme vlastní laboratoř se standardizovanými testovacími přístroji a díky tomu můžeme snadno a efektivně testovat nové látky a kontrolovat jejich kvalitu.

  SNADNÁ ÚDRŽBA

  Membrána si udrží svoji vysokou kvalitu i po nesčetném počtu praní běžným pracím prostředkem. Oproti tomu, kvalita materiálů které mají mikropóry se zhoršuje po každém praní, neboť keramické částice prášku na praní ucpávají póry.

  IMPREGRANCE NENÍ NUTNÁ

  V podstatě oblečení s membránou Dermizax™ není třeba impregnovat. Oblečení si ponechává nepromokavost i po dlouhodobém nošení a nesčetném počtu vyprání. Nicméně může být prospěšné reimpregnovat vnější povrch oblečení, aby voda rychleji odtékala z povrchu oděvu a byla tím zajištěna vysoká prodyšnost. Pokud tak chcete učinit, doporučujeme použít k impregnaci prostředek určený pro prodyšné syntetické materiály.
  Dermizax™ membrána však i bez toho bude nadále nepromokavá a prodyšná, protože je dobře chráněna na spodní straně vnější
  vrstvy.

  dermizax-nx
  ski-awardDERMIZAX™NX poskytuje maximální ochranu v případě obzvlášť náročné činnosti a přírodních podmínek. Propustnost membrány je dvakrát vyšší než u tradičních membrán (30,000-50,000 g/m2/24h pro 2-vrstvý Dermizax™). Přesto membrány Dermizax™NX mají stejně vysoký vodní sloupec jakým jsou ostatní membrány Dermizax™ proslulé (minimálně 20.000 mm). To je nejvhodnější materiál pro ty, kteří chtějí nepromokavé oblečení s tou nejlepší prodyšností na trhu, stejně jako velmi vysokou svobodu pohybu, která je nutná pro použití oděvu při zvýšené aktivitě.

  Vítěz prestižní ceny European Ski Award na výstavě ISPO v roce 2011.

  schema-dermizax-nx

  3-VRSTVÝ / 2,5-VRSTVÝ / 2-VRSTVÝ DERMIZAX™

  Nepromokavé oblečení je často rozděleno do 3 různých skupin podle kvality. To, co všechny mají společné je, že membrána je laminovaná na vnější podšívku.

   3-VRSTVÝ DERMIZAX™:

  Skládá se ze tří vrstev, které jsou vrstveny dohromady, aby vytvořili jednu látku. Vnější vrstva je vyrobena z vodoodpudivého mikrovlákna. Membrána Dermizax™ uprostřed zajišťuje, že oděv je vodotěsný a odvádí vlhkost. Vnitřní vrstva, nejblíže k tělu, je podšívkou, která chrání membránu a poskytuje ji delší životnost.

  dermizax-3vrstvy

   

   

  2,5-VRSTVÝ DERMIZAX™:

  Extrémně lehká látka Dermizax™. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu jsou většinou charakterizovány tím, že jsou velmi lehké a zbalené mají minimální objem, stejně jako jako jsou větru a oděodolné. Podšívka je nahrazena povrchovou úpravou na vnitřní straně membrány. Odolnost materiálu není taková, jakou dosahují ostatní výrobky s membránou Dermizax™, ale toto ultra lehké oblečení není určeno pro každodenní oužívání.

  dermizax-25vrstvy

  2-VRSTVÝ DERMIZAX™:

  Skládá se ze dvou vrstev, které jsou laminovány dohromady, aby utvořili jednu látku – vnější vrstva z mikrovlákna a Dermizax ™ membrána. Obsahuje také volnou síťovinu, která je nejblíže k tělu. Tato vrstva odvádí vlhkost pryč od těla, chrání membránu a udržuje tělesné teplo. Vzhledem k tomu, ze oděvy vyrobené z 2-vrstvé membrány Dermizax™ mají síťovinu vyrobenou z pot odvádějící látky Fieldsensor™, často jsou tyto oděvy na pocit teplejší než oděvy z 3-vrstvou membránou Dermizax™.

  dermizax-2vrstvy

  element

  Bergans Element® Active je voděodolný, větruodolný, vlhkost odvádějící, vysoce kvalitní materiál. Látka má vodní sloupec až 20.000 mm a má prodyšnost 20.000g/m²/24. Oděvy z materiálu Bergans Element® jsou navrženy pro pohodlné nošení při průměrné úrovni aktivity ve špatných povětrnostních podmínkách.

  element

  Bergans Element® je voděodolný, větruodolný, vlhkost odvádějící, vysoce kvalitní materiál. Látka má vodní sloupec až 6.000 mm a má prodyšnost 10.000 g/²/24h. Oděvy z materiálu Bergans Element® jsou navrženy pro pohodlné nošení při průměrné úrovní aktivity pří špatných povětrnostních podmínkách.

  anorak

  element-eco

  Bergans Element Eco® je voděodolný, větruodolný a vlhkost odvádějící vysoce kvalitní materiál. Oděvy z materiálu Bergans Element Eco® jsou navrženy pro pohodlné nošení při průměrné úrovni aktivity při špatných povětrnostních podmínkách. Bergans Element Eco® používá nový a ekologičtější způsob barvení příze, kde se barva přidává předtím než je natavený polymer vytlačen do vlákna. Oproti běžným materiálům, můžou být emise CO2 a spotřeba vody, energie a barviva nížena o více než 60%. Tkanina má vynikající vlastnosti, jako je odolnost barev proti vodě a slunci.

  fieldsensor

  Fieldsensor™ je unikátní “několika vrstvá” síťovinová podšívka. Vnitřní část rychle absorbuje vlhkost, která je odváděna na vnější část. Tam je vlhkost rozkládána na velkou plochu která zajišťuje snažší odpařování. Podšívka tím schne rychleji a je na pocit sušší a příjemější než jiné podšívky.

  pertex-shield

  Pertex® Shield poskytuje dokonalou rovnováhu mezi nepromokavostí, a prodyšností, větru odolností a vodoodpudivostí při zachování pružnosti a lehkosti.

  pertex-quantum

  Pertex® Quantum • Velmi lehký materiál • Optimální odolnost v porovnání k hmotnosti • Hedvábný materiál s minimálním objemem

  pertexbunda

  pertex-endurance

  Technologie Pertex Endurance® obsahuje ultra tenkou, propustnou membránu, která je zároveň vysoce prodyšná a vodě a větru odolná. Tato vrstva chrání izolační materiál před povětrnostními vlivy a zajišťuje vzdušnost a udržuje teplo.

  primaloft-one

  PrimaLoft® ONE je nejlepší izolační materiál na trhu z hlediska tepla, odolnosti proti vodě, jemnosti a možnosti komprese. PrimaLoft® ONE je velmi jemný izolační materiál z mikrovláken, který je teplý, měkký a lehký. Ať už vlhký nebo suchý je teplejší než všechy ostatní izolační materiály.

  schoeller

  Softshellový materiál Schoeller® je velmi měkký, pohodlný a pružný. Nabízí optimální rovnováhu mezi komfortem, prodyšnostostí, nepromokavostí a větruodolností. Má jemnou vnitřní vrstvu a extrémně odolnou vnější vrstvu.

  tecno-wool

  TECNOWOOL – Vývojem materiálu TECNOWOOL bylo dosaženo úspěšného spojení tradiční organické látky – vlny a dnešních moderních textilních materiálů. Z toho vznikl materiál, který zvyšuje kapacitu vlny hřát a zároveň zachovává její klasické vlastnosti. Spojením vlny a membrány se oděv stává větru odolný a dobře dýchá.

  epic

  EPIC™ je vysoce větru a vodě odolný bavlněný materiál s vynikající prodyšností. Bavlněná vlákna jsou zapouzdřena do silikonové bariéry, která snižuje savé vlastnosti materiálu. Tato zvýšená životnost a prodyšnost snižuje tepelné ztráty a čas potřebný pro sušení a pomáhá se materiálu zbavovat nečistot mnohem rychleji. EPIC™ je ochranný materiál použitelný v jakémkoliv počasí. Silikon použitý v tomto procesu je odvozen od písku a rozkládá se zpět na písek – není zde žádný odpad z procesu zapouzdřování.

  windbloc

  Materiál Polartec® Windbloc® je 100% větruodolný a nabízí maximální ochranu před živly. Měkký na omak, pružný, a vysoce vodě odolný- to jej činí nejkvalitnějším a nejpohodlnějším větruodolným fleecovým výrobkem na trhu.

  Ecosystem – Použitím matriálu Ekosystemu v našich produktech podporujeme stále rostoucí poptávku po pro ekologických a obnovitelných produktech. Materiál Ekosystem je vyroben z recyklovatelného polyesteru, vlákno je získávané z recyklovaných oděvů a polymeru z plastových lahví. Kromě toho se používá organická bavlna, která byla vypěstována na ekologických farmách, které nepoužívají pesticidy.

  Používejte správné oblečení pro své aktivity

  Správné oblečení je nejen nutností, aby jste si bezpečně užili pobyt v přírodě, ale někdy to i může být předpokladem pro Vaše přežití. Použitím kombinace několika oděvů, můžete snadno upravit Vaši potřebu tepla a ochrany podle aktuálních podmínek.

  Softshell

  Kombinace schopností fleecu a shellového oblečení je Softshell. Toto oblečení je měkké a teplé na vnitřní straně a hladké a pružné na vnější straně. Mezi těmito dvěma vrstvami je membrána, která dělá látku Softshell 100% větru odolnou. Dobře se hodí jako alternativa k shellovému oblečení.

  Peříperi

  Peří je unikátní. Ze všech přírodních materiálů, poskytuje nejlepší možnou izolaci vzhledem k váze. Peří je velmi lehké, může být stlačeno do velmi malého objemu, dýchá a je pohodlné. Naše péřové bundy jsou vyrobeny z peří nejvyšší kvality. Rozhodli jsme se používat výplň o objemu 650 cuin (EU standard) a poměr 90/10 pro většinu našich výrobků. To nám umožňuje nabízet vysokou kvalitu za rozumnou cenu. Některé z péřových výrobků, hlavně expediční modely, jsou naplněny objemem 750 cuin a poměrem 95/5. To je optimální pro zajištění vysoké úrovně izolace při nejnižší možné hmotnosti.
  Po použití by produkty měly být řádně vysušeny pro zachování dlouhé životnosti. Při skladování by měly volně viset a neměly by zůstávat zbaleny. Naše výrobky z peří lze prát v pračce na 30 stupňů, a měly by být sušeny v sušičce spolu s několika tenisovými míčky, aby se peří rovnoměrně rozložilo v bundě/spacím pytli.

  V zimě je užitečné mít péřovou bundu v horní části batohu, tak aby byla snadno k dispozici pro použití během přestávek v aktivitách. Když jsme poprvé začali vyrábět spacáky a péřové bundy, instruovali jsme všechny naše producenty, že všechno peří použité v našich produktech musí být produktem potravinářské výroby a pouze z mrtvých hus. Kromě toho jsou všechny dodávky peří před výrobou testovány v mezinárodní Down & Feather laboratoří (IDFL). To zaručuje pouze vysoce kvalitní čisté peří.

  Mikrovlákna

  Výrobky z mikrovláken jsou tenké, lehké a jsou velice pružné. Jsou měkké a pohodlné na nošení a dobře se hodí pro většinu venkovních aktivit. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu odvádějí dobře vlhkost a jsou voděodolné a současně chrání před větrem.

  Bavlna / Polyester

  Než byly vynalezeny moderní shellové bundy, byla bavlna hlavním materiálem pro bundy pro použití v horách. Bavlna je pohodlný, odolný a větru odolný materiál. Kombinace bavlny a polyesterových vláken ještě zlepšuje odolnost ve vztahu k hmotnosti. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu dýchají a nenavozují pocit vlhkosti při vysoké úrovni aktivity. Oděvy z Bavlny/polyesteru jsou stále populární, protože jsou pohodlné, vhodné pro pěší výlety v dobrém počasí nebo za suchých zimních dní.

  Fleecefleece

  Fleece má oboje – dobré izolační vlastnosti a dobře odvádí vlhkost. Je vhodný jako izolační střední vrstva jak při aktivitách tak i když odpočíváte. Oděvy z fleecu mají nízkou hmotnost a velmi rychle schnou.

  Zateplené shellové bundy

  Někerým lidem je zima velice rychle. Někteří zase provozují outdoorové aktivity v chladnějším prostředí. Jestli tedy potřebujete další zateplení, kombinované s vlastnostmi našeho technického shellového oblečení, používejte zateplené shellové bundy. Tyto výrobky nabízí optimální svobodu pohybu stejně jako výborný odvod vlhkosti, odvětrávání a tepelnou izolaci. Navíc jsou větru a vodě odolné.

  Zateplovací oblečení

  V této kategorii naleznete lehké zateplovací oblečení. Zateplovací materiál je měkký a ohebný, což zaručuje, že oděv neomezuje svobodu pohybu. Když je potřeba, lehká zateplovací vrstva se používá jako další zateplení pro shellové oblečení. Oblečení tohoto typu je tak lehké a nenáročné na místo, že stěží najdete důvod proč ho nezabalit s sebou do batohu.

  PrimaLoft – teplejší, sušší, měkčí

  Pro naše zateplené výrobky používáme hlavně materiály PrimaLoft One a PrimaLoft ECO. PrimaLoft je teplejší, sušší, měkčí a více stlačitelný než jiné syntetické zateplovací materiály. Kombinace ultratenkých mikrovláken materiálu PrimaLoft je navržena tak, aby udržela tělo v teple, suchu a v pohodě v extrémních podmínkách. Navíc kromě svých izolačních schopností uvolňuje kondenzaci, rychle schne a chrání před větrem a vodou. Mikrovláknová struktura materiálu PrimaLoft One má neuvěřitelné izolační vlastnosti. Materiál je tak měkký a lehký, že jedinou věc, kterou cítíte, když tento materiál držíte v ruce, je teplo odražené tímto materiálem.
  Na rozdíl od peří si PrimaLoft zachovává své vlastnosti i když je mokrý. Absorbuje 3 krát méně vody, je o 15% teplejší když je suchý a o 24% teplejší, když je mokrý, než nejbližší konkurenční izolační materiál. PrimaLoft One je vhodný při nižších teplotách, je větru odolný a výborně dýchá.

  PrimaLoft ECO

  je přírodu nezatěžující izolační materiál určený pro výkon a komfort. Tato technologie kombinuje 70% recyklovatelných materiálů s vlákny PrimaLoft a poskytuje vysokou kvalitu zateplení. PrimaLoft ECO je lehký, vodo odpudivý a měkký materiál, který Vás udrží v suchu a pohodlí.

  Vlněné produkty Bergans

  Bez ohledu na úroveň aktivity a jestli je léto nebo zima, měli by jste myslet na to co oblékáte nejbíže tělu.

  To nejlepší z dokonalé přírodywool-tee

  Přírodní materiály jako vlna výborně fungují. Kdyby nebyly dokonalé, zvířata by nepřežila. Ovce pasoucí se v 19. století v norských horách byly inspirací pro výrobu vlněných oděvů. Když přežijí jejich těla vítr, chlad a déšť, proč by vrtochům drsného severského počasí nemohl odolávat člověk, oblečený do vlněného oděvu?

  Ekologická produkce

  Na výrobu termoprádla používá Bergans 100% merino vlnu. Ovčí vlna merino je 100% přírodním materiálem. Po ostříhání začne ovce produkovat další vlnu, jde tedy o obnovitelný materiál. Dalším důležitým faktem je biologická rozložitelnost vlny. Proto můžeme říct, že vlna je ryze ekologickým materiálem. Donedávna byla většina funkčního prádla vyráběna z umělých materiálů, získávaných z ropy (polyester, polypropylén). Svými funkčními vlastnosti se vlně nepřibližují a jejich výroba poškozuje životní prostředí. Skandinávci nepřestali používat vlněné funkční prádlo ani v době boomu syntetických tkanin. Prádlo z vlny, které se osvědčilo během dlouhého, více jak stopadesátiletého užívání, Norové nevyměnili, a také vy ho nevyměníte, když ho vyzkoušíte!

  Co znamená vlna merino?

  Ovčí merino vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí pocházejících ze Španělska. Dnes jsou největší a nejkvalitnější producenti Austrálie a Nový Zéland. Ovce chrání v drsné přírodě nejtechničtější přírodní vlákna, která člověk ani dnes nedovede vyrobit, ale naštěstí je umí zpracovat. Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vysokou schopnost izolace a je velice prodyšná. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou zvlněná, elastická, vysoce hydrofilní a mají vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí a je založená na principu.

  Hlavní přednosti merino vlny

  Přírodní termostat

  Teplo když ho potřebujete. Vlna Merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo. Má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry. Syntetické tkaniny odvádí pot až po zkapalnění a proto mohou studit.

  Vysoká prodyšnost

  Každé vlákno vlny merino dýchá skrz svoji vnitřní strukturu. Na rozdíl od syntetických vláken, jejichž prodyšnost je určena množstvím mezer v látce. Proto hustě pletené tričko z umělých vláken nedýchá (jako igelit). Naopak hustě tkaná vlněná látka je stále výborně prodyšná.

  Žádný zápach

  Vlna není vhodné prostředí pro život bakterií. nezapáchá ani po opakovaném, mnohonásobném propocení

  Hřeje i když je vlhká

  Dokáže pojmout vlhkost až do 35 % svého objemu a hmotnosti aniž by to člověk pocítil. Povrch vlny je vodoodpudivý.

  Neškrábe

  Vlas vlny merino má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají.kontaktu s pokožkou ohýbají.

  Vysoká UV ochrana

  Přirozenou vlastností vlny je eliminace účinků UV záření.

  ovce

  TECNOWOOL

  Navíc máme ještě TECNOWOOL. To je kombinace vlny a syntetických materiálů. Vývoj TECNOWOOL uspěšně spojil tradiční organickou vlnu s moderními textiliemi. Takto vznikl mateiál, který zvyšuje schopnost vlny udržovat teplo, zatímco si ponechává svůj klasický vzhled. Spojením vlny s membránou se produkt také stává větru odolným a dobře dýchá.

  Žmolkovatění vlny je běžným jevem bez ohledu na výrobce a výrobní proces. Téměř všechna vlna žmolkovatí a nejvíce se to liší podle typu uživatele. Je důležité žmolky z produktu nevytrhvat, ale buď je odstřihnout, nebo použít strojek. Jestli že je budete vytrhávat, budou se na stejných místech tvořit nové. Oděvy nejvíce žmolkovatí, když jsou nové.

  Když kupujeme, vlnu bereme na sebe odpovědnost za životní podmínky zvířat, ze kterých pochází. Dodavatelé naší merino vlny zajišťují, že zvířata jsou chována v dobrých životních podmínkách, a poskytují o tom oficiální certifikát pokaždé, když dodávají vlnu.

  Recco ®

  Během několika posledních let se Bergans rozhodl vybavit veškeré oblečení vhodné pro lyžování Recco reflektory ®. To je reflektor, který je laminován nebo zašit do pravého rukávu bundy nebo do levé nohavice. Recco ® působí na na trhu od poloviny 80. let, zejména ve střední Evropě. V Norsku bylo poprvé použito pro norské ozbrojené síly v roce 1987. V průběhu loňského roku, jsme zaznamenali velký nárůst Recco ® detektorů v Norsku. Hlavně se používá ve velkých lyžařských centrech, používá ho Norský Červený kříž a různé složky záchranné služby. Tyto záchranné složky jsou často koordinovány místním policejním velitelem, okresním velitelem nebo kapitánem požárního sboru. Systém Recco se běžně používá v jižní Evropě, zejména v Alpách. Podívejte se na www.recco.com pro úplný aktuální seznam. Recco ® čip v našem oblečení má tu výhodu, že nepotřebuje být aktivován, nejsou tam žádné baterie, které je třeba vyměnit nebocokoli jiného, co může způsobitnefunkčnost”. Recco ® Detektor byl vyvinut pro použití jak ze země tak z vrtulníků. Jeho rozsah je 200 metrů vzduchem a 30 metrů do hloubky ve sněhu. Pamatujte však, že Recco ® čip nezabrání lavině. Nezaručuje, že budete nalezeni, ale v nejhorším scénáři dává záchrannému týmu větší šanci nalézt vaši polohu, pokud jste v oblasti, která používá Recco ® detektory.

  recco

 • BERGANS – SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOSTeko
  Jako hlavní dodavatel outdoorového vybavení a oblečení pro volný čas, se Bergans zavazuje k ochraně životního prostředí. Jsme si vědomi naší sociální odpovědnosti toho, že všechno, co děláme má vliv na životní prostředí. Aktivně pracovat s etikou životního prostředí a sociální odpovědnosti, a to jak uvnítř, tak vně firmy. Prostřednictvím této snahy doufáme, že budeme schopni ochránit přírodní zdroje a přispět k udržitelnému rozvoji.
  Zaměřejume se na dlouhodobě a cílené pracovní postupy s cílem zlepšit životní prostředí. Je přirozené i výhodné pro Bergans umístit práci s přírodou a životním prostředím vysoko mezi naše priority. K tomu se zaměřujeme na neustálé zlepšování a to jak vlastními silami, tak ve spolupráci s našimi dodavateli materiálu a zařízení. Některé problémy, jako jsou porušování lidských práv a dětská práce, nejsou relevantní vzhledem k Norsku, ale musí se brát do úvahy, když přijde rada na etické obchodování s našimi dodavateli v zahraničí.

  Bergans se stal členem Norské iniciativy etického obchodování (IEH) v únoru 2009. Prostřednictvím tohoto členství jsme se zavázali pracovat v souladu s etickýmí zásadami IEH pro nákup, jako jsou zlepšení výroby s ohledem na lidská práva, pracovní právo, rozvoj a životní prostředí.

  Norská iniciativa etického obchodování

  Spolupráce s IEH je založena na předpokladu, že obchod podporuje vývoj bezpečných pracovních podmínek, které mohou být zajištěny v průběhu výroby produktů. Vykořisťovací pracovní podmínky, dětská práce, pracovní úrazy a ničení životního prostředí potlačuje rozvoj v zemích, které by se jinak mohli pozitivně rozvíjet na poli mezinárodního obchodu. Členství v IEH s sebou nese naše odhodlání a snahu přispět k zlepšení těchto podmínek.

  s226-FredrikSchenholm_MG_1531

  MOUNTAIN PEOPLE

  MOUNTAIN PEOPLE je dobrovolná organizace působící v hornatých zemích v Norsku a Nepálu. Organizace umožňuje lidem v horských částech Norska pomoci horalům v Nepálu vytvořit dlouhodobě udržitelné projekty. Bergans vyrábí vybavení do hor, a proto je pro nás samozřejmostí abychom se zapojili do tohoto projektu. Přispěli jsme k budování a na provoz školy v Solukhumbu (u Everestu) a dalším v regionu Makalu, stejně jako knihovnu/kulturní centrum na okraji Kathmandu. Jedním z cílů organizace je vybudovat 50 mateřských škol do roku 2015.

  Maják životního prostředí

  Jsme hrdí, že Bergans splňuje požadavky, aby mohl být úředně uznán Majákem životního prostředí. To je norský systém certifikace, který klade specifické nároky na naši práci v oblasti životního prostředí a stanovuje specifické měřitelné cíle. Jakožto Majákem životního prostředí schválená společnost splňujeme požadavky týkající se pracovního prostředí, spotřeby energie, zadávání veřejných zakázek, spotřeby materiálu, nakládání s odpady, dopravy a skleníkových plynů. Tento program je podporován a doporučován Norským ministerstvem životního prostředí. Naším záměrem je, že můžeme přispět ke zlepšení závazku k životnímu prostředí v našem oboru.

  EOG a EOCA
  Evropská outdoorová skupina (EOG) je sdružení výrobců evropského sportu a outdoorového průmyslu. V roce 2006 zájmy členů při ochraně životního prostředí vedly k vytvoření Evropské Outdoorové Ochranné Asociace (EOCA). Od té doby skupina věnovala peníze na projekty na ochranu přírody v různých částech světa. Bergans je jedním ze zakládajících členů, a přispívá svým časem, zkušenostmi a financemi oběma skupinám.

 • Bergans katalog léto 2016 ke stažení i zde
  bg_katalog

   

   

   

   

   

   

   

   

 


E-shop Bergans of Norway – norské outdoor oblečení a vybavení  Bergans – outdoorové oblečení a vybavení