Dale of Norway

 • 01Synonymem pro kvalitní a hezký svetr je Dale of Norway. Originální norské svetry s tradičními přírodními motivy se vyrábí v norském údolí Dale už od roku 1879. Materiálem, ze kterého jsou svetry pleteny je přírodní nová vlna, která se získává z ovcí žijících v Norsku a merino vlna. V posledních letech vznikla sportovní kolekce, která skýtá vkusné termoprádlo z vlny merino, zateplovací vrstvu a unikátní třívrstvé oblečení Knitshell, které stejně jako svetry s úpravou Weatherproof nepromoknou a neprofouknou. Současná kolekce se dělí na tradiční svetry (Tradition), přepracované vzory(Reworked), pohádkové vzory(Fairytale), outdoorové(Outdoor) a sportovní(Sport). Dale také nabízí svetry pro děti a řadu vkusných doplňků (čepice, šály).

  Dale of Norway založil Peter Jebsen v roce 1879, a více než 130 let vyrábí vysoce kvalitní pleteniny. Jsme pyšní na to být největší výrobce klasických a nových norských úpletů a technických svrchních oděvů. Díky naší celosvětové síti prodejců je naše značka k dispozici na všech kontinentech.

  Dale je malou vesnicí v západním Norsku obklopenou tyčícími se horami. Podnikatel Peter Jebsen viděl možnosti, jež nabízel místní vodopád na řece Dale. V roce 1879 založil textilní mlýn, jež se měl zanedlouho stát „Dale of Norway“. Od onoho roku 1879 až dodnes vyrábí vysoce kvalitní výrobky a je v současnosti největším výrobcem tradičních norských úpletů.


  1879 – 22. srpna založena Peterem Jebsenem Dale Fabrikker.

  1938 – Vlna Heilo příze byla uvedena na trh. Tato vysoce kvalitní příze byla od té doby jednou z nejdůležitějších ingrediencí ve svetrech z Dale. Dale dnes nabízí pestrou škálu přízí.

  1956 – Dale obléká norský tým na VII. zimních olympijských hrách v Cortině d´Ampezzo. Tímto začíná dlouhotrvající partnerství Dale s Norským lyžařským svazem. Norský tým na VII. zimních olympijských hrách v Cortině d´Ampezzo

  1994 – Zimní olympijské hry v Lillehammeru. Svetry Dale of Norway jsou k vidění všude.

  1996 – Dale of Norway představuje svoji první čistě ženskou kolekci elegantních a sportovníchsvetrů, propínacích svetříků a doplňků.

  1998 – Dale se stává oficiálním dodavatelem lyžařského týmu USA.

  1999 – Dale uvádí revoluční svetr Dr. Maud, jež byl vyvinut pro antarktickou expedici, je doplněn funkčními prvky a má podšívku Polarwind, která neprofoukne.

  2002 – Dale of Norway dodává oficiální svetry pro XIX. zimní olympijské hry v Salt Lake City. Po hrách Dale podepisuje OL Kaval Lillehammerhistorickou smlouvu s Mezinárodním olympijským výborem a představuje nový převratný plán oděvů, jež nese oficiální olympijské znaky a symboly.

  2003 – Dale of Norway začíná nový program lehkých svetrů z merinové vlny. Dale of Norway představuje první vlněný svetr ošetřený Teflonem. Každé vlákno je potaženo neviditelnou vrstvou Teflonu, jež způsobuje voděodolnost oděvu.

  2004 – Dale of Norway slaví 125. výročí.

  2006 – Zahájení činnosti Týmu.

  2006 – u příležitosti 50. výročí partnerství Dale of Norway a Norským lyžařským svazem. Dale of Norway dodává oficiální svetry a propínací svetry na XX. Zimní olympijské hry v Turíně.

  VÍCE O SVETRECH DALE PRO NORSKOU OLYMPIJSKOU REPREZENTACI NAJDETE PO KLIKU NA „OLYMPIÁDA“ V ZÁHLAVÍ TÉTO STRÁNKY.

 • Merino Vlna

  Ovčí merino vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladnějších a vlhčích oblastech (Nový Zéland, Austrálie). Ovce chrání v drsné přírodě nejtechničtější přírodní vlákna, která člověk sice nedovede vyrobit, ale naštěstí je umí zpracovat. Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vyšší schopnost izolace a je prodyšnější. Spodní prádlo Devold se vyrábí z dlouhých vláken velice jemné merino vlny, díky kterému poskytuje uživateli pohodlí a měkkost. Každé vlákno je zvlněné a elastické, což přináší vysokou odolnost a dlouhou životnost textilie. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou vysoce hydrofilní a mají vysokou absorpční schopnost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí a je založená na principu obnovitelných zdrojů.

  Dale---The-story-of-norwegian-knitwear---13-6

  samočisticí efekt a struktura vlněného vlákna – vlněné vlákno se skládá ze dvou různých polovin, které jsou spirálovitě spojeny a vnějšek je tvořen pletivem ze šupin. Tato struktura vlákna způsobuje tzv. samočisticí efekt. Vlna se stavbou jasně odlišuje od všech umělých vláken, která mají různý tvar, ale vždy hladký povrch prodyšnost – každé jednotlivé Merino vlákno dýchá skrze svoji vnitřní strukturu, což syntetická vlákna nedovedou, protože jsou vyrobeny z umělé hmoty. Prodyšnost je tedy omezena pouze na množství děr a mezer v látce. Syntetické triko, které je hustě upletené, nedýchá (jako igelit), zatímco hustá vlněná látka je stále výborně prodyšná izolace – teplo, když ho potřebujete – kombinace jedinečných vlastností jako je kadeřavost,jemnost, speciální struktura vlákna a technologie pletení dokáže i při velmi malé hmotnosti velice zahřát vlněný mix – mix umělých vláken s vlnou zvyšuje trvanlivost, elasticitu a rozsah použití

  Bezpečnost Vašeho těla

  ohnivzdorná – voda a protein dodávají vlně přírodní ohnivzdornost. Vlna hoří při daleko vyšších teplotách než syntetické materiály hřeje, i když je vlhká – dokáže pojmout vlhkost rovnající se až třetině své váhy, aniž by na dotyk působila mokrá. Její povrch je vodoodpudivý. Kapky tedy po něm dlouhou dobu stékají vysoká UV ochrana – má přirozený sluneční faktor; minimum UPF = 25.

  Tepelná izolace a potlačení zápachu

  přírodní termostat – Merino vlna používá absorpční a vydávající proces, aby ohřála nebo ochladila vaše tělo. To je důvod, proč máte stále konstantní teplotu. Vlna má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ještě ve skupenství páry. Žádný syntetický materiál neumí odvádět pot jako páru (musí počkat až pot zkapalní) vlna je 100% přírodní a svým složením je naprosto nevhodná pro život bakterií, které způsobují nepříjemný zápach

  hřeje – dokonale tepelně izoluje díky speciální struktuře složení vlákna chladí – pórovitá a propustná vlna absorbuje pot a zbavuje se ho odpařováním, tímto vytváří na pokožce příjemný chladivý pocit a vy se méně potíte

  Absorpce vlhkosti

  03

  Vlna merino je vysoce hydrofilní vlákno, které dokáže absorbovat vysoké množství vlhkosti. Syntetické tkaniny tuto schopnost nemají. V praxi to znamená, že oblečení ze 100% merino vlny může nasát až 35% svého objemu vlhkostí, aniž byste pocítili na těle vlhkost. To je důvod, proč se ve vlně cítíte sušší a proč vás vlněné oblečení udržuje v teple.

  Izolace a termoregulace

  Tkanina z merino vlny izoluje extrémně dobře. Vlákno má velmi kadeřavou strukturu, díky níž vznikají miliony maličkých vzduchových kapes, které se postarají o izolaci tělesného tepla. Vlna merino pracuje podle tělesné teploty v souladu s tělesnou termoregulací. Teplotu těla reguluje pohlcováním a uvolňováním vlhkosti. Toto zajistí, že vaše tělo bude mít stejnou teplotu i při změně intenzity pohybu. Když je chladno a vlhko, merino vlákno tuto vlhkost pohlcuje a vytváří tzv. sorpční teplo. V teplém prostředí merino vlna reguluje teplotu procesem „ochlazování odpařováním“. Tento způsob je stejný jako ten, který používá naše tělo – uvolňuje pot k ochlazování.

  Kontrola zápachu

  Merino vlna má stálý přirozený odpor k růstu počtu mikrobů a schopnost zadržování zápachu. Prádlo můžete nosit řadu dní bez stopy zápachu. Důvodem je v kombinace mimořádné schopnosti vlny pohlcovat vlhkost a nesourodosti vláken s velmi členitým povrchem. Zápach způsobují bakterie, které dávají přednost nechráněnému povrchu, rovným stěnám, proto se bakteriím daří v syntetických tkaninách.

   

   

  Vlněné prádlo Devold preferuje a již přes 7 let nakupuje Horská Služba České republiky pro všechny své členy.

 • „Za vším stojí vysoké Norské hory protkané nespoutanými vodopády.“

  BYLO, NEBYLO, NA STRMÝCH SVAZÍCH HOR KDESI V NORSKU…Dale---The-story-of-norwegian-knitwear---13-6

  Do malé vesničky jménem Dale nedaleko fjordů, které z obou stran lemovaly příkré skály přizdobené něžnými, trpělivými břízami a nespoutanými, dravými vodopády přijel jednoho dne roku 1872 obchodník Peter Jebsen. Okolní příroda jej okouzlila a zároveň mu vnukla myšlenku širokého spektra možností jejího využití. I usadil se zde.

  Vypadat jako Nor a cítit se jako Nor

  Dlouholeté zkušenosti z textilního průmyslu navedly Petera Jebsena, aby ihned rozpoznal potenciál přírodního bohatství a jeho přínos pro malou vesnici. Přírodní energie vodopádu přímo vyzývala ke spuštění textilky, jež by tuto sílu využívala. Peter byl muž činu, neváhal a okamžitě začal svůj plán realizovat. Textilka Dale Fabbriker byla založena v roce 1879. Její vznik otevřel novou éru pro všechna hospodářství a farmy v okolí. Od této chvíle místní obyvatelé s přístupem k čisté vodě, energii a vlně mohli začít dobývat zcela nové obzory.

  Udržet Nory v teple po celou dlouhou a studenou zimu

  Proč začali Norové plést už ve středověku? Asi sotva z touhy po posledních módních výstřelcích z oblasti vlněných oděvů! Nikoli. Norové byli schopni vidět praktické využití pro výjimečně kvalitní vlnu, která pocházela z jejich domoviny a dokázala je zahřát po celou dlouhou a studenou norskou zimu. Vlna se nejprve mykala a spřádala. Pomocí pletacích jehlic se příze pletla. Co se z dnešního pohledu může zdát triviální, bylo na svou dobu skutečně geniální.

  Tradiční vzory – zlomky norské DNA

  Norové dbají na zachování tradic, což nejlépe dokazují ručně pletené norské svetry se starými a tradičními norskými vzory. V Norsku snad nikdy nevyjde ruční pletení svetrů z módy. Statisíce nadšených pletařek s hrdostí ručně vyrábějí oděvy pro své muže, přátele, vnoučata. Zcela přesvědčené o tom, že tajemství ručně pletených výrobků spočívá v „pečlivosti, něžnosti a lásce“. Tradičním tvarem, který se objevuje prakticky na všech svetrech je sněhová vločka.

  02

  TAJEMSTVÍ KVALITY Z DALE JE UKRYTÉ V PŘÍRODĚ

  Dale of Norway je jedna z největších textilních společnostní ve Skandinávii. Surovou vlnu pereme a vyrábíme přízi pro ruční i strojově pletené oděvy. Ať jsou svetry pletené ručně nebo strojově, použitá příze je stejná.

  Zpracování vlny má dlouhou historii

  Vlna je jedním z nejstarších a nejuniverzálnějších vláken. Plstěná či tkaná byla používána na výrobu oděvů a bílého domácího prádla už nejstaršími civilizacemi. Navzdory vývoji, kterým prošly syntetické materiály, se žádné uměle vyrobené vlákno nevyrovná jedinečným vlastnostem vlny. Celý sortiment pletených výrobků Dale of Norway nese označení Woolmark, jež zaručuje, že veškeré příze je vyrobená z nejkvalitnější 100% panenské vlny.

  Vlna – přirozené pohodlí

  Neoddělitelnou součástí tajemství úspěchu Dale of Norway je pravá norská panenská vlna, jejíž kvality jsou naprosto nesrovnatelné. Vlně se pro její specifické vlastnosti často říká přírodní hi-tech materiál. Vlna nasává vlhkost do vlákna a zanechává pocit pohodlí a sucha. Díky vysokému procentu vzduchu obsaženému ve vlákně, vlna izoluje a chrání před chladem i teplem, proto spolehlivě poskytne svému nositeli nejvyšší pohodlí ve dnech studených i parných.

  Norská směs

  Používáme různé směsi; bílá kříženecká vlna, získávaná ze srsti ovcí stříhaných jednou ročně, a kříženecká vlna stříhaná na podzim. Dlouhá vlákna norské vlny díky své tloušťce a vlastnostem dávají vzniknout výrobkům, které vynikají dlouhou životností i specifickými parametry.

  JEDINEČNÁ FILOZOFIE A VZORY Z DALEdale-vzorek

  Klasické norské pletené vzory tvoří základ veškeré designové koncepce Dale; spojují kořeny se současným stylem. Do našich designů vplétáme 130 let historie a kultury, proto jsou a vždy byly výrobky z Dale odlišné od ostatních oděvů. Nikde na světě nedokáží vyrobit tolik vzorů, kolik jich nabízí Dale.

  Starým vzorům vdechneme soudobý styl

  Naším cílem jsou stylové, moderní a zároveň klasické oděvy, které vycházejí ze starých autentických vzorů a technik. Za každým novým designem stojí pečlivá práce – vývoj, na němž se podílí několik členů našeho teamu designérů a vývojářů. Základem všech nových výrobků a vzorů jsou tradičních norské materiály a designové prvky doprovázené moderními střihy a funkčními detaily.

  Člověka nelze nahradit stojem

  Člověk zůstává nenahraditelný. V otázce designu nedokáže žádný stoj, byť sebedokonalejší, nahradit člověčího ducha. Důkladně proškolení technikové pak dohlížejí, aby se každému výrobku dostalo co možná nejlepšího technického řešení a zpracování. Přísné testy uzavírají celý proces. Projdou pouze výrobky, kterým sami 100% důvěřujeme, a pouze takové opouštějí brány našeho závodu a dostávají se na trh.

  Klasické norské oděvy a neustálý vývoj

  Monitorujeme vývoj hlavních trendů a pravidelně přizpůsobujeme barevné provedení a detaily, abychom uspokojili požadavky módy znalého zákazníka. Nechceme propást žádné novinky ve vývoji, proto se pravidelně účastníme mezinárodních výstav a veletrhů příze. Totéž platí o technologiích výroby, chceme stát špičce a využívat nové a moderní technologie.

  _Z4F1174

  VÝROBNÍ PROCES A PEČLIVĚ STŘEŽENÉ KROKY

  Před nějakými 130 lety odhalil Peter Jebsen skryté možnosti krásného údolí nedaleko Bergenu, od té doby se vývoj v Dale nezastavil. Sofistikované počítače a stoje umožnily neskutečný pokrok ve výrobě strojově pletených oděvů, přesto i nadále věnujeme každému výrobku důkladnou individuální pozornost a péči tak, jak se na Dale of Norway sluší.

   

  Na počátku je příze

  Vyrobit oděvy, aby vyhovovaly našim normám, není snadné. Důkladnou pozornost musíte věnovat každému detailu ve všech fázích výrobního procesu. Kvalita příze udává kvalitu svetru. V Dale jsme přesvědčeni, že existuje jen jediný způsob, jak zajistit správnou kvalitu: spřádat si vlnu sami. Postupujeme tedy krok za krokem od surového materiálu – potní vlny až po hotový výrobek.

  Dnes stejně jako před 130 lety

  Norská vlna se nejlépe hodí na výrobu vysoce kvalitních pletenin, její vlákno je dlouhé a kadeřavé, dostatečně pevné, lehké a teplé. Abychom zajistili nejvyšší kvalitu, nakupujeme vlnu v různých oblastech Norska.  Co region, to nepatrně odlišné vlastnosti. Požadovanou texturu a kvalitu získáváme smísením surové vlny z různých oblastí.

   

  Jedinečný vzhled i pevnost

  Výsledkem našeho barvícího procesu je 100% stálobarevná příze. Nepoužíváme žádné škodlivé chemikálie, a tak je proces barvení ekologicky nezávadný. Příze z Dale není jen stabilní, ale i neuvěřitelně pevná. Její pevnost je až třikrát větší než pevnost běžné vlněné příze. Proto oděvy z Dale vynikají tvarovou stálostí, tzn. uchovávají si svůj původní tvar, aby je jejich majitelé mohli ke svému potěšení nosit směle a hrdě hodně dlouho.

  „VLNĚNÉ ZKUŠENOSTI“ POSBÍRANÉ DALE OF NORWAY JSOU ZKRÁTKA GENIÁLNÍ.

  Vlna zahřeje v chladném počasí a chladí v horkých dnech. Její nevšední vlákna dokáží absorbovat vlhkost až do 30% své hmotnosti, odvést ji od těla a uchovat pokožku v suchu a pohodlí bez ohledu na okolní teplotu.

  Nejdokonalejší vlákno pro každou příležitost do každého počasí – vyvinuto přírodou  

  Nevšedně jemné, měkké a zkadeřené přírodní vlákno ovčí vlny vyniká přirozenou pružností, která ještě zvyšuje jeho kvality a výkon. Vlna je nejen teplá, ale také odolná vůči zápachům, antimikrobiální, prodyšná, izolující, extrémně odolná a anti-statická. Tedy ideální pro široký sortiment výrobků, od technického oblečení pro sport po nejjemnější elegantní vlněné obleky. Její struktura poskytuje neopakovatelnou a nesmírně hodnotnou kombinaci pohodlí a vysokého výkonu. Příroda jí dala do vínku i další důležité parametry: ekologickou nezávadnost, obnovitelnost, snadnou údržbu a nemačkavost.

  Jemná vlna Merino na měkká na dotek neškrábe

  Moderní technologie umožňuje vybrat pouze ta nejjemnější vlákna a vyrobit z nich kvalitní Merino s příslušnou hodnotou mikronů. Dnešní Merino vlna má mikroskopický průměr vlákna – od jedné třetiny do jedné desetiny tloušťky lidského vlasu. Čím menší průměr vlákna, tím jemnější, měkčí a méně škrábavý materiál. Z vlny Merino se vyrábějí oděvy, které lze nosit přímo na tělo, aniž byste pociťovali jakoukoli újmu na vašem pohodlí, jsou měkké a zaručují zcela výjimečný pocit a styl. Dale nabízí široký sortiment luxusních oděvů z jemné vlny Merino.

  Vývoj nových vlastností norské vlny: tloušťka &měkkost

  Vlákna tlustá v průřezu mohou mít hrubý, porézní povrch, proto jsme spojili zkušenosti našich odborníků s moderní technologií a rozhodli se vyvinout norskou vlnu s mnohem měkčím povrchem, než na který jsme zvyklí. Norská vlna je objemnější a pevnější, obsahuje mnohem více vzduchu než jemná mikronová vlna. Proto své uplatnění nachází na oblečení odolné střední a vnější vrstvy. Výrobky z Dale prosluly dlouhou životností materiálu i designu.

  I V OBLEČENÍ, KTERÉ VÁS BEZPEČNĚ UCHRÁNÍ PŘED ROZMARY POČASÍ, MŮŽETE VYPADAT SKVĚLEdale-skvele

  Norské hory umějí být studené a větrné. S Knitshell™ uvedl Dale of Norway na trh dosud nevídanou technologii. Knitshell- technologie si vyžádala bezpočet hodin výzkumu a vývoje, aby úspěšně zachovala vlastnosti vlny a vytvořila membránu, která bezpečně přilne k úpletu.

  Vlna, která odpuzuje vodu

  Dale of Norway drží světový prim ve výrobě oděvů z vodoodpudivé vlny. Třívrstvý laminovaný systém vodoodpudivého vlákna a měkké voděodolné membrány dává vzniknout oblečení, které vás zahřeje a udrží v pohodlí, navíc budete vypadat k světu za každého počasí a v jakýchkoli podmínkách. Vyvinuli jsme jedinečnou technologii, která každé vlákno uzamkne do vodoodpudivého „obalu“. Oděvy odpuzují nejen vodu, ale i olej a nečistoty.

  Neprofouknou, ale dýchají

  Pro naše výrobky z Knitshell™ používáme membránu Polarwind®, tenounkou ochrannou vrstvu, kterou laminujeme na lehké textilní materiály, výsledkem je absolutní větruodolnost. Polarwind dokáže všem textiliím dodat 100% větruodolnost, aniž by omezil jejich prodyšnost nebo výrazně zvýšil hmotnost, proto ani v chladnějším počasí nemusíte sáhnout po bundě. Složení a hi-tech struktura membrány Polarwind® z Dale je podstatně tišší než podobné bundy.

  Efektivní odvětrávání vlhkosti

  Polarwind ® je také jedním z nejefektivnějších systémů odvětrávání vlhkosti na trhu; podšívka odvádí vlhkost rychleji než jiné podšívky, a tak se nemusíte obávat náročných aerobních aktivit ani v chladném počasí. Podšívka navíc vyrovnává rozdíl v tlaku a teplotě mezi vaším tělem a okolním vzduchem, čímž poskytuje vysoký stupeň ochrany a tepelné izolace.

  OBLÉKÁME NÁRODNÍ TÝM NORSKÉ LYŽAŘSKÉ REPREZENTACE OD OLYMPIÁDY V CORTINĚ ROKU 1956

  Norský národní biatlonový tým (Synnøve Solemdal, Lars Bergen, Emil Hegle Svendsen, Bente Losgard Landheim).  Tito čtyři dokázali dohromady získat 12 zlatých, 8 stříbrných a 2 bronzové medaile na světových šampionátech a 2 zlaté a 2 stříbrné medaile na Olympijských hrách.

  dale-lyzarky

  Většina norských kluků a holek nosila svetry s olympijským vzorem nebo se vzorem světového šampionátu, které jim upletly jejich maminky a babičky. Tuto drahocennou tradici uchováváme nejen my v Dale, ale i sportovci, kteří se každým rokem těší na nové modely našich svetrů.

  Vytrvalá klasika

  Od Olympijských her v Cortině v roce 1965, kde byl představen první Olympijský svetr, zůstávají všechny Olympijské modely i modely Světového šampionátu v naší kolekci i v následujících letech. Mnoho z nich se stává přetrvávající klasikou. Svetry jsou pojmenovány podle míst, na nichž se závody konaly. Naše kolekce stále připomíná úspěchy norských sportovců prostřednictvím modelů:  „Cortina“, „Sarajevo“, „Calgary“, „St.Moriz“ a samozřejmě „Lillehammer“. Každý rok v novém barevném provedení a stále tak oblíbené, jako v době svého vzniku.

  Zkušenost z Lillehammeru

  Nejúspěšnější ze všech byl svetr navržený pro Olympijské hry v roce 1994 v norském Lillehammeru. Reprezentanti Norska v zimních sportech toho roku vybojovali neuvěřitelný počet zlatých medailí. Ze sportovních triumfů nejlepších sportovních vyslanců, jaké si Norsko mohlo přát, se hrdě radoval i oficiální dodavatel oblečení pro norské lyžařské týmy, Dale of Norway.

  Oblečení jasně určené pro outdoor

  Dnes se norský retro vzhled mísí s posledními módními trendy. Dale se stala světovou jedničkou ve výrobě autentických a exklusivních norských pletenin. Svetry Dale of Norway inspirované designem Cortina jsou jasnou volbou pro mnohé milovníky přírody a života v horách.

 • Současná kolekce

  Setesdal

  TRADIČNÍ

  Tradiční část naší kolekce je založena na typických starých norských pleteninách. Norská vlna, výrazné vzory a autentické norské spony a knoflíky. Při výběru se necháváme inspirovat jak norskými kroji, bunady, tak starými vzory svetrů. To je základní charakteristika propínacího svetru známého pod názvem lusekofte. Střih je poměrně rovný a vhodný pro muže i ženy.


  Singsaker_fjording_04

  POHÁDKOVÝ

  Vskutku klasický a univerzální výrobek, u něhož chceme zachovat co možná nejnižší hmotnost a nejvyšší pohodlí při nošení, proto používáme vlnu Merino. Volíme elegantní střihy a detaily, jemné barvy. Pohádkový design završují precizně provedené detaily, knoflíky a výšivka, a staré vzory typické pro tento typ oděvů. Výsledkem je všestranné oblečení, které oceníte v kanceláři i na procházkách po městě, a které si zcela jistě zaslouží označení „exkluzivní“.


  Ulriken_outside_vertical_350dpi

  RETRO DESIGN V MODERNÍM STYLU

  Návrat starých pletených vzorů v novém duchu a s novou energií. Mírně delší, užší a současnější střih určený zejména pro mladší zákazníky v duchu „street fashion“. Vhodné pro nošení uvnitř i venku. Zvolili jsme smělejší barvy s větším kontrastem. Velké vzory na tenkých a ručně zpracovávaných pleteninách/úpletech se navzájem liší. Pravé „retro“; staré řemeslné umění s novými tvary a obalem.


  Norefjell_dame_F

  SPORT

  Výrobky ve svěžích, čistých a jasných barvách s méně nápadnými vzory a čistými liniemi. Dynamičtější zpracování; oblečení je přizpůsobené ženským a mužským tělesným proporcím. Třívrstvý laminovaný systém Knitshell® s vodoodpudivou přízí a větruodolnou membránou, doplněný o pohodlnou vnitřní podšívku. Všechny součásti vašeho sportovního oblečení vás bezpečně udrží v teple, pohodlí a navíc budete vypadat k světu za každého počasí.


  Jeger_pair_outside_horisontal_350dpi

  OUTDOOR

  Oděvy vyrobené pro lov a rybolov. Při navrhování jednotlivých prvků a detailů jsme se nechali inspirovat kůží lososů a jelenů a celý komplex doplnili knoflíky z paroží vysoké. Výrobky jsou ze silnějšího úpletu v přírodních, zemitých barevných tónech. Oblečení je vhodné pro pohyb a pobyt v přírodě, turistiku a výlety na horské chaty či vaše chalupy.


 •  

  Olympijská vlna

  Na předposledních Olympijských hrách ve Vencouveru v Kanadě byla celá VIP tribuna jedno velké Dale shromáždění, což jen dokazuje, že se svetry z Dale staly oficiální norskou uniformou, kterou nosí nejen sportovci, ale i trenéři a podpůrný tým na světových šampionátech a olympijských hrách.

  desky_dale_olympionici_2014

   Sponzorství inspirováno třemi slovy

  Kromě Norské lyžařské asociace je Dale of Norway oficiálním dodavatelem Norské biatlonové asociace a Mezinárodního olympijského výboru (IOC), což dává Dale of Norway právo užívat symbol pěti vzájemně propojených kruhů, mezinárodní olympijské logo, jako součást svého profilu, a proto se Dale of Norway ztotožňuje s olympijským mottem „Citius, Altius, Fortius“, třemi latinskými slovy, která v překladu znamenají „Rychleji, Výše, Silněji“. Baron de Coubertin si toto motto vypůjčil od otce Henriho Martina Dideiona, ředitele koleje Arcueil v Paříži, který jím popisoval skvělé úspěchy sportovců jeho školy. Coubertin měl pocit, že by mohlo být používáno pro popsání výkonů nejlepších sportovců celého světa.ok

  Dale of Norway je od olympijských her v roce 1956 v Cortině d´Ampezzo stálým dodavatelem svetrů pro norský olympijský tým. Norští reprezentanti si oblékali svetry Dale také na olympijských hrách ve Squaw Valley v roce 1960, Innsbrucku 1964, Grenoblu 1968, Sapporu 1972, Innsbrucku 1976, Lake Placid 1980, Calgary 1988, Albertville 1992, Lillehammeru 1994, Naganu 1998, Salt Lake City 2002, Turíně 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014.

 • Pořad Objektiv: Jak se vyrábí norské svetry?
  Prezentace lyžařského modelu svetru Hedvig

  focení na lofotách

 •  

  Dale---Katalog-15-CZ-1

  česky: Katalog Dale podzim/zima 2015

  kompletní kolekce na stránkách www.dale.cz katalog průřez kolekcí –


E-shop Dale of Norway – kvalitní norské oblečení