Norské outdoorové sportovní oblečení a příslušenství


Devold

Logo DevoldNorská firma Devold nabízí spodní prádlo od ultra tenké kolekce Breeze, vhodné pro teplejší měsíce a více potivé aktivity, až po kolekci Expedition, vhodnou pro zimomřivé lidi a do velmi chladných podmínek. V kolekci naleznete vhodné prádlo pro jakoukoli činnost a také vlněné svetry s vynikajícími tepelně izolačními vlatsnostmi. Mezi doplňky je široká škála čepic, rukavic, multifunkčních šál a ponožek různých tipů pro vícero použití. Vysoká kvalita materiálu, pečlivé zpracování, perfektně padnoucí střih, unikátní nové produkty – to vše jsou přednosti výrobků, které nabízí již 162 let.
Ať již vyrazíte na několikaměsíční expedici, lyžařský výlet nebo krátkou procházku, v naší kolekci vždy naleznete výrobek vhodný přesně pro Vás.


155-240-950Historie firmy začala v roce 1853, kdy Ole Andreas Devold založil textilní továrny v Ålesundu. Jeho první výrobky byly pletené čepice a rukavice a po čase byly začleněny do výroby ponožky, pletené svetry vlněné prádlo a pracovní oděvy. První oděv pro pracovníky byl hrubý-oky, svetr, později známý pod názvem „Islender“. V roce 1866 vyvinul svůj nejslavnější produkt – „Blaatrøia“. Tento svetr byl původně pro rybáře, ale stal se populární i jako oblečení pro volný čas. Dnes „Islender“ a „Blaatrøia“ jsou světoznámé značky po téměř 150 let.

Již v roce 1870 vyrábí většinu druhů tkaných a pletených vlněných textilií, a nové produkty byly neustále rozvíjeny a přizpůsobovány trhu. Devold měl pod kontrolou celý výrobní proces od nákupu surovin (neprané vlny), až po oděvy, které byly doručeny ke spotřebiteli.

Devold byl v mnoha ohledech inovativní muž. V roce 1868 přestěhoval výrobu do Langevåg, neboť tato oblast mu poskytovala to, co potřeboval k zahájení vlastní výroby elektrické energie. V roce 1879 Thomas A. Edison vynalezl moderní žárovku, a již v roce 1883 tento nový vynález dal Devold pro sportovcesvětlo na pracovníky v továrně. I 1892 – rok poté, co Graham Bell udělal jednu z největších vynálezů v dějinách: telefon – Devold měl telefonní spojení mezi výrobou v Langevåg a kancelář v Ålesund.

V roce 1897 měl několik obchodníků a obchodních agentur v Christianii, a slavný „Blaatrøia“ se stal nejprodávanější produkt v rámci pracovních oděvů. Na počátku 20. století Devold začal vyvážet. Norsko se stalo nezávislým národem, a pobřeží Murmansk byl důležitý označeny. Devold vyvážel také na Faerské ostrovy, Island a jih afriky. Nejdůležitějším vývozním produktem byl teplý a pohodlný „Blaatrøia“.

Když Ole Andreas začal textilní továrny v roce 1853, byl nejdůležitější kvalifikační solidní technické znalosti v produkci textilií se vlna jako surovina. Rodina Devold byla zabývající se výrobou oděvů od 1760s. Tak Ole Andreas věděl, že jeho výrobky měly být funkční a nejlepší kvality. Oblečení musela vzít deště a nepříjemné počasí, a oni museli být vhodné pro všechny druhy práce a činností. Někdy od roku 1853 mnoho rybářů, pracovníci a dobrodruzi udržely teplé s Devold ®.

Během více než 150 let se poptávky našich zákazníků na komfort a kvalitu zboží změnily. Aby splnil původní i nové požadavky, odvedl hodně práce ve vývoji i technologii výroby. Dnes je značka Devold ® známá tradičními vlněnými oděvy, které jsou měkké a snadno se nosí. Devold dodává funkční vlněné oděvy s moderním a sportovním designem, které hřejí lidi za jakéhokoliv počasí.

Triko Devold

Devold of Norway AS je nezávislá společnost s dlouhou historií a tradicí

Vyrábíme vysoce kvalitní vlněné oblečení již od roku 1853 – ve skutečnosti jsme nejstarší výrobce pletených oděvů v Norsku. Naše cíle jsou dnes stejné, jako když Ole Andreas založil společnost před více než 155 lety: vytvořit pohodlné, vysoce kvalitní oblečení, které chrání lidi proti okolním vlivům.

Devold of Norway zaujímá místo na dvou trzích: 1. sportovní oblečení a oblečení pro volný čas, 2. ochranné oděvy. Naším cílem je zachovat naši uznávanou kvalitu výrobků, která je výsledkem dlouholeté řemeslné tradice v kombinaci s nejlepšími dostupnými technologiemi a současně pokračovat v rozvoji nového funkčního oblečení s atraktivním designem.

Devold® sport, outdoor a volný čas zahrnuje širokou škálu pohodlného vlněného spodního prádla, ponožek, čepic, různých druhů středních vrstev oblečení a pletené svetry.
V rámci ochranných oděvů dodáváme prádlo, střední vrstvu, ponožky a doplňky. Všechny prostředky určené k ochraně člověka před chladem, teplem a plamenům.

Největší slávu a prestiž získal na přelomu 19. a 20. století. Na průkopnických expedicích v polárních podmínkách naše vlněné prádlo oblékali legendy Nansen a Amundsen, objevující drsné kraje na lodi Fram. Devold vyrábí z ovčí vlny a jeho výrobky se vyznačují padnoucími sportovními střihy a dokonalým zpracováním. Pan Devold obléká Nory od roku 1853 až do současnosti. Od této doby proběhla spousta změn a inovací, ale nic nenahradilo skvělé vlastnosti a funkčnost vlny. Vyrábíme stále v Evropě a ve svých továrnách.


E-shop Devold – merino oblečení  Termoprádlo a oblečení Devold