Norské outdoorové sportovní oblečení a příslušenství


Fjellpulken

 • Od roku 1963 vyrábí norská firma Fjellpulken expediční, dětské a záchranné saně. Tyto saně jsou už vyzkoušeny mnohými expedicemi i při každodenním používání běžným uživatelem. Turistické a expediční saně se vyrábí v několika modelech od krátkých 118cm dlouhých saní až po expediční 188cm dlouhé saně. Záchranné saně Fjellpulken používá Horská Služba ČR.

   Nové dětské saně 1

  Nejvíce prodávaným výrobkem společnosti Fjellpulken jsou dětské saně (pulky). Již více než 45 let jsou tyto saně nejpopulárnějšími saněmi pro děti na trhu. Postupně nabývané zkušenosti a poznatky jsou zúročeny ve funkčnosti a preciznosti provedení těchto saní. Bezpečnost dítěte je zde na prvním místě, ale vůbec to neubírá na komfortu rodiče, který saně táhne, ani dítěte umístěného v saních.

   

   

 • Při konstruování těchto sání byly zúročeny zkušenosti ze záchranářských prací v horách, na ledě, kdy sáně táhne člověk, pes či kladkostroj. Výsledkem jsou bezpečné sáně, na které je spolehnutí za všech situací. Nově jsou dětské sáně Fjellpulkem k dostání ve 2 variantách.

  Trup je vyroben z polyesteru vyztuženého laminátem, který jej činí lehkým a umožňuje snadné tažení. Lyžiny mají takový rozchod, aby jely ve stopách vašich lyží.

  Jelikož bezpečnost je hlavním měřítkem, tak jsou saně vybaveny stabilizátory proti převrácení a ochranným čelním sklem z polykarbonátu, který je ošetřen UV filtrem. Dodatečná bezpečnost je zajištěna hliníkovou výztuží čelního skla.

  101ifartweb

  Kryt přepravního a nákladového prostoru je voděodolný a nepropouští vodu ani vítr, ale zároveň zůstává prodyšný. Jeho součástí je sklápěcí střecha, chránící při sněhových bouřích, která je opatřena otvory pro odvětrávání, kterými lze zároveň dosáhnout na předměty uložené v nákladovém prostoru.

  Izolační podložka má neklouzavý povrch, jež zajišťuje mimořádný komfort vyložení a je nepromokavá. K pohodlí přispívá i nastavitelná opora zad vyrobená z izolační pěnové gumy, jež poskytuje velmi dobrou oporu pro krk a záda vašeho dítěte.

  Sáně jsou samozřejmě vybaveny bezpečnostními popruhy. Dalším bezpečnostním prvkem jsou paralelní rukojeti, určené k tažení sání, opatřené tlumiči rázů. Tyto tlumiče zajišťují pohodlnou jízdu jak dítěti v sáních, tak vám, táhnoucímu lyžaři. Speciální hák upíná popruhy k rukojetím, které jsou sklopné, aby bylo možné sáně snadno převážet. Postroj pro lyžaře je nastavitelný, aby dobře seděl na těle. Ramenní popruhy je možné odpojit.

  Všechny prvky dětských sání jsou zaměřeny na bezpečnost, která je hlavním měřítkem všech rodičů, jež chtějí vyrazit s dítětem v sáních vyrazit na výlet. Naše sáně vyhovují svojí bezpečností i těm nejnáročnějším terénům.

  Technické parametry modelu Fjellpulken Kids Classic

  Délka: 131 cm
  Šířka: 53 cm
  Výška: 50cm
  Hmotnost: 11 kg
  Materiál: trup – tvrzené polyesterové vlákno, kryt – polyester

  Maloobchodní cena: 24 626 Kč

  Nyní v prodeji nový model Fjellpulken Barnepulk m/Skipulky

  Nové saně Fjellpulken mají nastavitelnou pozici lyží, takže se dají přizpůsobit běžkařské stopě nebo nastavit na široký rozchod pro pohyb v nerovném terénu. Tím sa zajistí ještě větší stabilita saní. K většímu pohodlí dítěte v nových saních přispívá i to, že dítě sedí na sedáku, které se přímo nedotýká dna saní, a tím vzniká další izolační vrstva vzduchu. Nové saně jsou také vybaveny hliníkovým rámem, který chrání dítě v případě převrácení saní. Konstruktéři nových saní mysleli hlavně na bezpečnost a pohodlí dítěte a snadnou manipulaci v terénu pro rodiče.

  Délka: 132 cm
  Šířka: 53 cm
  Výška: 63 cm
  Váha: 9,8 kg
  Materiál:trup – ABS plast, rám: kliník, kry t- Polyester

  Maloobchodní cena: 21 074 Kč

  Martin Koukal – zkušenosti s dětskými saněmi Fjellpulken

  Test dětských saní Fjellpulken na svetoutdooru.cz

  Článek o dětských saních Fjellpulken na bezky.net

 • Dětské Saně Fjellpulken – Martin Koukal

  Fjellpulken jsou oficiálně saně, pro mě spíš teda něco jako boby. Vyrábějí s pro různé účely. Já testuji a používám model pro přepravu dětí. Co si pod tím představit je nejlíp vidět na fotce-s popisem se nebudu zdržovat. S funkčního hlediska mě zajímají dvě věci- komfort pro dítě a jízdní vlastnosti. A musím říct, že ohledně jízdních vlastností sem zatím nenašel nic lepšího.

  Dosud sem používal Chariot (dost populární kombinace kočáru za kolo i na lyže), ale Fjellpulken sou ve všech směrech lepší. Jsou nízké,takže mají nízko těžiště a díky tomu se dobře ovládají. Mají zaoblené hrany, díky nim nemají tendenci se při rychlejším průjezdu zatáčkou převracet a kdyby se to přece jen přehnalo mají na boku stabilizaci. Ale moje zkušenost je, že saně přejdou spíš do smyku než, že by se chtěly převracet. To se bohužel o Chariotu říct nedá..K připojení slouží tažné tyče a polstrovaný postroj. Na koncích tažných tyčí jsou pružiny, které dost redukují zpětné rázy při jízdě. Ti kteří někdy táhli Chariott ví o čem mluvím. I tak je, ale potřeba techniku a styl jízdy trochu přizpůsobit- hlavně se vyvarovat prudkých a trhavých pohybů, které právě zpětné rázy způsobují. Nejlepší je klidná a plynulá jízda a držet rovnoměrnou rychlost. Holt saně sou určeny na výlety s celou rodinou a ne na závodění.

  dscf0257_3

  Co se týká komfortu pro dítě, ten je přímo luxusní. Celé dno saní je potaženo izolační karimatkou. Mají sklopné opěradlo s aretací, takže dítě může buď ležet nebo sedět. Jako ochranu proti větru mají plexisklo opět s aretací, které je standardně umístěno uprostřed(ale jde i posunout). Celá horní část saní je z voděodolné a neprofoukávé látky. V zadní častí látka tvoří límec, který jde stáhnout jako spacák. V přední části jsou dva zipy, takže pokud máte malé dítě jako já, můžete dopředu naložit spoustu věcí. K saním se dodává ještě spacák. Pokud do něj dítě uložíte, stáhnete límec saní a přiklopíte plexisklo můžete vyrazit na výlet i když je -10°C a dítě je krásně v teple. Už sem to zkoušel. V tom vidím největší výhodu proti Chariottu, který je z velké části ze síťoviny a jen v předu je neprofuk… Bohužel v zimě občas fouká i zezadu. S Chariottem se mi stalo, že mi dítě nachladlo, i když sem ho měl nabalený, jak to šlo. To s Fjallpulken zatím ne. Vyzkoušel sem i tahání dvou dětí. Sandra, která má 5 měsíců si hezky spinkala vzadu a Bastík(3 roky) seděl v předu. Na extra dlouhý výlet to takhle není, ale pokud už jedno dítě trochu ťapká na lyžích, tak se občas může posadit a odpočinout si.

  Takže závěrem: Chariott je slušné univerzální vozítko, ale primárně určené spíš na léto za kolo, kdežto Fjellpulken jsou speciálně vyvinutý na zimu. Pro mě je to takovej Rolls Royce.

 • Oficiální stránky Fjellpulken